BBV beleidsindicatoren
Inleiding
Terug naar navigatie - BBV beleidsindicatoren - Inleiding
Omschrijving (toelichting)
Gemeenten zijn op grond van het Besluit begroting en verantwoording provincies en gemeenten (BBV) verplicht om in de begroting en jaarstukken een aantal beleidsindicatoren op te nemen. Deze indicatoren geven inzicht in de maatschappelijke effecten van het gemeentelijk beleid en maken vergelijkingen tussen gemeenten mogelijk.
De verplichte indicatoren zijn vastgelegd in de Regeling beleidsindicatoren gemeenten.
De gegevens in onderstaande overzichten zijn grotendeels afkomstig van Waarstaatjegemeente.nl. Voor de indicatoren op het gebied van bedrijfsvoering zijn de gegevens aangevuld met informatie van de gemeente zelf.
Als gegevens niet beschikbaar zijn, vermelden we ‘gnb’ (gegevens niet beschikbaar), conform de BBV-voorschriften.
Met de invoering van de nieuwe programma-indeling is in deze begroting prioriteit gegeven aan de verdere ontwikkeling van de programma's, doelstellingen en activiteiten. Voor de meetindicatoren is uitgegaan van de verplichte BBV-indicatoren, aangevuld met programma-specifieke indicatoren waar deze van toegevoegde waarde zijn. De komende jaren wordt gewerkt aan de verdere doorontwikkeling van de indicatorenset, waaronder het uitbreiden van streefwaarden en het versterken van de relatie tussen doelstellingen, activiteiten, indicatoren en maatschappelijke effecten. De raad wordt betrokken bij deze doorontwikkeling.
Excel-tabel
Programma 1 |
||||||
Verwijzingen Halt |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
per 1.000 inwoners |
Veldhoven |
9,1 |
12,2 |
10,5 |
||
Barendrecht |
3,3 |
4,3 |
5,2 |
|||
Dronten |
7,5 |
7,2 |
4,6 |
|||
Houten |
7,8 |
5,1 |
5,4 |
|||
Winkeldiefstallen |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
per 1.000 inwoners |
Veldhoven |
1,1 |
0,8 |
0,8 |
||
Barendrecht |
0,7 |
0,8 |
1,0 |
|||
Dronten |
2,3 |
2,8 |
1,9 |
|||
Houten |
1,7 |
1,4 |
2,0 |
|||
Gewelds- en seksuele misdrijven |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
per 1.000 inwoners |
Veldhoven |
2,9 |
3,0 |
2,8 |
||
Barendrecht |
3,1 |
3,2 |
3,1 |
|||
Dronten |
3,9 |
3,9 |
3,9 |
|||
Houten |
1,9 |
2,1 |
3,2 |
|||
Diefstallen uit woningen |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
per 1.000 inwoners |
Veldhoven |
1,7 |
1,5 |
2,1 |
||
Barendrecht |
1,4 |
1,0 |
1,2 |
|||
Dronten |
1,3 |
1,9 |
1,2 |
|||
Houten |
2,0 |
1,6 |
0,8 |
|||
Vernielingen en beschadigingen |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
(in openbare ruimte) |
Veldhoven |
3,6 |
2,5 |
2,1 |
||
per 1.000 inwoners |
Barendrecht |
3,1 |
3,9 |
3,9 |
||
Dronten |
3,5 |
3,6 |
2,6 |
|||
Houten |
2,2 |
2,2 |
2,4 |
|||
Absoluut verzuim |
Gemeente |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
||
per 1.000 leerlingen per schooljaar |
Veldhoven |
7,0 |
10,6 |
17,9 |
||
Barendrecht |
1,8 |
0,9 |
7,0 |
|||
Dronten |
4,0 |
7,1 |
7,4 |
|||
Houten |
1,1 |
4,2 |
3,8 |
|||
Relatief verzuim |
Gemeente |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
||
per 1.000 leerlingen per schooljaar |
Veldhoven |
8,8 |
11,3 |
14,5 |
||
Barendrecht |
20,3 |
21,2 |
22,6 |
|||
Dronten |
23,2 |
28,5 |
43,2 |
|||
Houten |
15,1 |
17,8 |
18,2 |
|||
Vroegtijdige schoolverlaters zonder startkwalificatie (vsv-ers) |
Gemeente |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
||
% deelnemers aan het VO en MBO onderwijs |
Veldhoven |
1,8% |
2,1% |
gnb |
||
Barendrecht |
1,5% |
1,5% |
gnb |
|||
Dronten |
2,4% |
3,0% |
gnb |
|||
Houten |
1,8% |
1,5% |
gnb |
|||
Voldoet aan beweegrichtlijn |
Gemeente |
2020 |
2022 |
2024 |
||
percentage |
Veldhoven |
48,3% |
42,7% |
49,2% |
||
Barendrecht |
41,4% |
40,3% |
40,2% |
|||
Dronten |
46,1% |
43,9% |
50,4% |
|||
Houten |
50,4% |
55,9% |
||||
Banen |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
werkgelegenheid per 1.000 inwoners in de leeftijd van 15 t/m 64 jaar |
Veldhoven |
1.425,4 |
1.519,8 |
gnb |
||
Barendrecht |
957,1 |
1.021,3 |
gnb |
|||
Dronten |
668,5 |
675,5 |
gnb |
|||
Houten |
861,1 |
880,8 |
gnb |
|||
Jongeren met een delict voor de rechter |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
% 12 t/m 21 jarigen |
Veldhoven |
1,0% |
gnb |
gnb |
||
Barendrecht |
1,0% |
gnb |
gnb |
|||
Dronten |
1,0% |
gnb |
gnb |
|||
Houten |
1,0% |
gnb |
gnb |
|||
Kinderen in uitkeringsgezin |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
% kinderen tot 18 jaar |
Veldhoven |
3,0% |
3,0% |
gnb |
||
Barendrecht |
3,0% |
4,0% |
gnb |
|||
Dronten |
4,0% |
4,0% |
gnb |
|||
Houten |
2,0% |
3,0% |
gnb |
|||
Netto arbeidsparticipatie |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
% van de werkzame beroepsbevolking ten opzichte van de beroepsbevolking |
Veldhoven |
74,4% |
75,5% |
75,4% |
||
Barendrecht |
75,4% |
75,3% |
75,0% |
|||
Dronten |
74,6% |
74,7% |
75,5% |
|||
Houten |
76,0% |
76,5% |
76,4% |
|||
Werkloze jongeren |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
% 16 t/m 22 jarigen |
Veldhoven |
1,0% |
1,0% |
gnb |
||
Barendrecht |
1,0% |
1,0% |
gnb |
|||
Dronten |
1,0% |
1,0% |
gnb |
|||
Houten |
1,0% |
1,0% |
gnb |
|||
Personen met een bijstandsuitkering |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
per 10.000 inwoners |
Veldhoven |
143,2 |
141,0 |
149,1 |
||
Barendrecht |
161,9 |
168,1 |
171,0 |
|||
Dronten |
171,7 |
169,4 |
167,2 |
|||
Houten |
138,9 |
138,9 |
141,3 |
|||
Lopende re-integratievoorzieningen |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
per 10.000 inwoners van 15 - 64 jaar |
Veldhoven |
192,9 |
188,3 |
gnb |
||
Barendrecht |
112,1 |
141,6 |
gnb |
|||
Dronten |
151,2 |
134,6 |
gnb |
|||
Houten |
171,5 |
153,7 |
gnb |
|||
Jongeren met jeugdhulp |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
% van alle jongeren tot 18 jaar |
Veldhoven |
14,6% |
15,6% |
15,1% |
||
Barendrecht |
11,1% |
12,0% |
12,9% |
|||
Dronten |
12,6% |
12,8% |
12,0% |
|||
Houten |
13,4% |
14,8% |
14,5% |
|||
Jongeren met jeugdbescherming |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
% van alle jongeren tot 18 jaar |
Veldhoven |
0,7% |
0,8% |
0,9% |
||
Barendrecht |
0,5% |
0,7% |
0,7% |
|||
Dronten |
1,5% |
1,6% |
1,3% |
|||
Houten |
0,8% |
0,9% |
0,8% |
|||
Jongeren met jeugdreclassering |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
% van alle jongeren van 12 tot 23 jaar |
Veldhoven |
0,3% |
0,5% |
0,5% |
||
Barendrecht |
0,2% |
0,2% |
0,2% |
|||
Dronten |
0,2% |
0,3% |
0,4% |
|||
Houten |
0,1% |
0,1% |
- |
|||
Cliënten met een maatwerkarrangement Wmo |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
per 10.000 inwoners |
Veldhoven |
7,45 |
7,65 |
7,85 |
||
Barendrecht |
5,50 |
5,65 |
5,75 |
|||
Dronten |
5,15 |
5,40 |
5,40 |
|||
Houten |
3,35 |
3,35 |
3,55 |
|||
Omvang huishoudelijk restafval |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
aantal kg per inwoner |
Veldhoven |
109,0 |
111,8 |
gnb |
||
Barendrecht |
191,2 |
192,7 |
gnb |
|||
Dronten |
126,5 |
131,2 |
gnb |
|||
Houten |
127,6 |
128,6 |
gnb |
|||
Hernieuwbare elektriciteit |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
percentage bekende hernieuwbare energie |
Veldhoven |
9,0% |
10% |
gnb |
||
Barendrecht |
8,9% |
11% |
gnb |
|||
Dronten |
183,9% |
281% |
gnb |
|||
Houten |
15,6% |
gnb |
gnb |
|||
Omschrijving (toelichting)
Excel-tabel
Programma 2 |
||||||
Gemiddelde WOZ-waarde |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
x € 1.000,- |
Veldhoven |
441 |
459 |
480 |
||
Barendrecht |
420 |
436 |
447 |
|||
Dronten |
337 |
354 |
371 |
|||
Houten |
499 |
500 |
526 |
|||
Percentage nieuw gebouwde woningen (nieuwbouw/woningvoorraad) |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
per 1.000 woningen |
Veldhoven |
1,9% |
1,6% |
|||
Barendrecht |
0,1% |
0,2% |
||||
Dronten |
0,9% |
1,1% |
||||
Houten |
0,5% |
1,0% |
||||
Gemeentelijke woonlasten eenpersoonshuishouden |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
x € 1.000,- |
Veldhoven |
834 |
878 |
998 |
||
Barendrecht |
692 |
735 |
793 |
|||
Dronten |
891 |
943 |
1.012 |
|||
Houten |
756 |
808 |
810 |
|||
Gemeentelijke woonlasten meerpersoonshuishouden |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
x € 1.000,- |
Veldhoven |
923 |
972 |
1.096 |
||
Barendrecht |
999 |
1.067 |
1.181 |
|||
Dronten |
964 |
1.000 |
1.110 |
|||
Houten |
950 |
1.023 |
1.026 |
|||
Omschrijving (toelichting)
Excel-tabel
Programma 3 |
||||||
Functiemenging |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
percentage |
Veldhoven |
67,0% |
68,1% |
|||
Barendrecht |
60,2% |
61,7% |
||||
Dronten |
50,9% |
51,4% |
||||
Houten |
57,0% |
57,3% |
||||
Vestigingen (van bedrijven) |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
per 1.000 inwoners in de leeftijd van 15 t/m 64 jaar |
Veldhoven |
163,7 |
157,8 |
|||
Barendrecht |
177,0 |
165,9 |
||||
Dronten |
187,1 |
187,1 |
||||
Houten |
193,1 |
185,3 |
||||
Omschrijving (toelichting)
Excel-tabel
Programma 4 |
||||||
Formatie |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
in fte per 1.000 inwoners |
Veldhoven |
7,4 |
7,6 |
7,8 |
||
Barendrecht |
7,1 |
6,1 |
6,2 |
|||
Dronten |
10,0 |
11,0 |
||||
Houten |
6,1 |
6,1 |
6,7 |
|||
Bezetting |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
in fte per 1.000 inwoners |
Veldhoven |
7,2 |
7,3 |
7,5 |
||
Barendrecht |
6,7 |
5,1 |
6,0 |
|||
Dronten |
9,1 |
9,9 |
||||
Houten |
5,6 |
5,6 |
6,2 |
|||
Apparaatskosten |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
in € per inwoner |
Veldhoven |
871,3 |
983,1 |
986,8 |
||
Barendrecht |
783,0 |
575,0 |
587,0 |
|||
Dronten |
1.011,0 |
1.113,0 |
||||
Houten |
694,0 |
716,0 |
803,0 |
|||
Externe inhuur |
Gemeente |
2023 |
2024 |
2025 |
||
kosten als % van totale loonsom |
Veldhoven |
22,6% |
23,4% |
18,6% |
||
+ totale kosten inhuur externen |
Barendrecht |
|||||
Dronten |
22,0% |
20,0% |
||||
Houten |
15,4% |
14,3% |
17,6% |
Omschrijving (toelichting)
Excel-tabel